zpět

První etapa rezidenčního projektu Berounská brána je zkolaudovaná a téměř vyprodaná

První etapa rezidenčního projektu Berounská brána je zkolaudovaná a téměř vyprodaná

Praha/Beroun, 24. října 2019 – První etapa rezidenčního projektu Berounská brána byla na konci září zkolaudována. Bydlení spojující výhody poklidného až sousedského života na menším městě v krásné krajině se snadnou dostupností do velkoměsta nabízí developerská skupina Crestyl ve středočeském Berouně. V jeho rámci vzniká ve dvou etapách 10 nízkopodlažních bytových domů a 42 řadových domů a dvojdomů. Nyní dokončená první etapa, která zahrnuje pět bytových domů a část řadových domů, je již téměř vyprodaná, v nabídce je posledních 10 % nemovitostí. Dokončení druhé etapy je pak naplánováno na konec příštího roku.

„Bydlení mimo Prahu je díky nárůstu cen bytů v hlavním městě stále populárnější. Lidé více než dříve vyhledávají nejen domy, ale i byty. Dokazuje to právě náš projekt Berounská brána, kde se dokonce byty prodávaly rychleji než řadové domy,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. „Jsme rádi, že se nám podařilo první etapu projektu úspěšně dokončit a můžeme se tak soustředit na druhou, závěrečnou část. Chtěli bychom, aby příští Vánoce již mohli noví majitelé oslavit v Berouně.“

Berounská brána kombinuje bydlení pro příznivce pohodlnějšího bydlení v bytech a zastánce individuálního bydlení v řadové výstavbě. Ve dvou  etapách roste nedaleko historického centra Berouna 10 nízkopodlažních bytových domů a 42 řadových dvoupodlažních domů, z nichž některé jsou ve formě dvojdomků. 

Celkem je v projektu Berounská brána 146 komfortních bytů v různých dispozicích od 1 + kk až po 4 + kk. Velikost jednotlivých dvoupodlažních domů v řadové zástavbě se pohybuje od 130 do 195 m2 a všechny jsou v dispozici 4 + kk. Samozřejmostí je použití špičkových materiálů a nejlepších dostupných technologií. Součástí nového rezidenčního projektu je i zřízení dvou parků. Noví obyvatelé tedy budou bydlet nejen u historického centra, které je od roku 1992 městskou památkovou zónou, ale také doslova uprostřed zeleně. V té naleznou například speciální místo pro pořádání pikniků i dostatek prostoru pro další volnočasové aktivity, mezi které mohou patřit například i v parku umístěné fitness prvky.

Veškerou občanskou vybavenost lze nalézt v samotném Berouně a město díky svému aktuálnímu rozvoji poskytuje i dostatek pracovních příležitostí a možností pro sportovní či kulturní vyžití. Beroun má nicméně výborné silniční i železniční spojení do Prahy. Po dálnici se autem dostanete na nejbližší stanici metra za 20 minut. Vlakem trvá cesta do centra Prahy něco přes půl hodiny. Výborná je i dostupnost na pražské letiště. A přitom město leží na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí – Českého krasu a Křivoklátska. Jeho okolí je protkáno množstvím turistických stezek a možnosti pro pěší či cyklistický výlet jsou téměř nekonečné. Jen namátkou lze zmínit Koněpruské jeskyně, Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou či Tetín. 

Přílohy
Stáhnout