zpět

Crestyl má ve správě již 125 tisíc m2 komerčních ploch

Crestyl má ve správě již 125 tisíc m2 komerčních ploch

Praha, 21. ledna 2020 – Komerční plocha spravovaná developerskou skupinou CRESTYL dosáhla ke konci roku již 125 tisíc m2. Přispělo k tomu dokončení nové administrativní budovy DOCK IN THREE, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Díky tomu spravovaná plocha vzrostla o dalších 17,5 tisíce m2. V současné době tak Crestyl zajišťuje facility management celkem 80 tisícům m2 novostaveb a 45 tisícům m2 starších budov před rekonstrukcí nebo přestavbou.

„Development je bezpochyby tou největší a nejdůležitější součástí našeho podnikání. Ale v případě komerčních budov, které dlouhodobě držíme v našem vlastnictví, je i jejich následná správa naprosto klíčová. Již před časem jsme se proto rozhodli, že se facility managementu budeme věnovat sami – budovy, které vznikly pod naší taktovou, známe totiž nejlépe. Zkušenosti ukazují, že tato cesta byla správná,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Ve správě má Crestyl nyní jím realizované komerční projekty, kam patří obchodní centra Central Kladno a Central Jablonec nebo administrativní budovy DOCK IN. Dále spravuje i starší budovy, u kterých připravuje rekonstrukci nebo přestavbu – k těm patří historická budova na pražském Náměstí republiky nebo brněnské obchodní centrum Dornych, ale i objekty, které budou součástí přeměny vnitrobloku u pražského Václavského náměstí s názvem Savarin. Tuto přestavbu navrhlo ikonické londýnské designové a architektonické studio Heatherwick.

Spravované portfolio se navíc již za pár měsíců rozšíří – v projektu DOCK se nyní staví již čtvrtá etapa DOCK IN FOUR, která nabídne dalších 20 tisíc m2 kanceláří a 3 tisíce m2 prostor pro služby. Její dokončení je naplánováno na začátek léta.

Přílohy
Stáhnout